Čo je nové na www.koseca.sk

1. júna 2010 15:160 komentárovZobrazené: 271 x
Čo je nové na www.koseca.sk

Dobrý deň,
opäť vás všetkých srdečne vítame na nových stránkach obce Košeca a Nozdrovice. Ako si iste mnohí z vás všimli, ide už v poradí o tretiu verziu webových stránok obce. Možno sa pýtate prečo? Odpoveď je jednoduchá, snažíme sa držať najnovších trendov, zvyšovať používateľskú prístupnosť, jednoduchosť, prehľadnosť a v neposlednej rade aj rýchlosť. Dnešná doba vyžaduje, aby boli informácie čo najdostupnejšie v čo najkratšom čase. Preto vám prinášame tieto nové stránky, ktoré ako pevne dúfame, budú slúžiť k vašej spokojnosti.
A čo je teda nové?

1. Nový vzhľad – je postavený tak, aby bol jednoduchý, nenáročný na objem prenesených dát, zobrazoval sa vždy korektne nezávisle na použitom prehliadači a samozrejme aby bol používateľsky príjemný. Farebný odtieň korešponduje s farbami obce. S novým vhľadom prichádza aj nový štýl a možnosti písma čím je dosiahnutá lepšia čitateľnosť a prehľadnosť. Štandardnou funkciou je samozrejme zmena veľkosti písma, ktorú ocenia hlavne použivatelia so slabším zrakom.

2. Hlavný baner – obsahuje jedinečné fotografie z našej obce a jej života. Prijemnou funkciou, ktorá spestruje prehliadanie, je ich rotácia.

3. Hlavné menu – zostalo na povodnom mieste, no prešlo miernou reštrukturalizáciou a „prečistením“. Nové členenie je prehľadnejšie a ponúka rýchlu orientáciu.

4. Odkazy „Pozri tiež…“ – každá navštívena stránka obsahuje skupinu odkazov umiestnenu v ľavej časti, pomocou ktorej sa dokážete pohybovať v rámci danej ponuky bez toho, aby ste boli nútený isť do hlavného menu.

5. Súbory na stiahnutie – stránky ktorých téma sa odkazuje na prílohy, dokumenty či iné súbory sú prehľadne umiestnené vždy na konci stránky pod danou témou. Sú okamžite k dispozícií na stiahnutie bez registrácie alebo čakania.

6. Logo stránok – prešlo miernou úpravou, aby svojím stvárnením zapadlo do konceptu nového vzhľadu.

7. Fotogaléria – prijemný vzhľad, prehliadanie a členenie fotogalérie sme zachovali, no bola pridaná funkcia, ktorá vám umožní stiahnúť jednotlivé fotografie alebo celé albumy do svojho počítača. Samozrejmosťou zostáva príjimanie noviniek.

8. Diskusné fórum – asi najväčšia zmena sa dotkla diskusného fóra, pretože ide o úplne nové fórum, ktoré je podľa nás prijemnejšie, prehľadnešie, rýchlejšie a funkčnejsie ako to pôvodné. Z tohto dôvodu nebolo možné preniesť diskusné témy zo starej verzie. Pôvodné prispevky však budú k nahliadnutiu na stránkach www.test.koseca.sk, kde je umiestnená pôvodná verzia stránok.

9. Live kamera – momentálne pripravujeme živý kamerový náhľad obce Košeca, ktorý bude vo forme obrázka s pravidelnou periódou obnovovania.

10. Mapa stránok – celkový prehľad všetkých stránok, ktoré sú dostupné všetkým návštevníkom.

11. Nové stránky – ako bolo spomenuté, boli pridané nové stránky, ktoré vam môžu pomôcť v každej životnej situácií. Napr. adresár inštitúcií, dôležité čísla, nápoveda (FAQ), …atď.

12. Facebook – stranky www.koseca.sk môžete od dnes nájsť aj na najväčšej socialnej sieti Facebook. Ak ste registrovaným členom tejto siete, môžete sledovať čo je nové na www.koseca.sk

Toľko v skratke k novinkám na nových stránkach obce Košeca a Nozdrovice. Našou snahou bude neustále skvalitňovanie a dopĺňanie týchto stránok, aby sme vám vždy prinášali najnovšie informácie žo života v našej obci.
Budeme veľmi radi, ak sa k nám pridáte a svojími vlastnými nápadmi, postrehmi, pripomienkami či námetmi pomôžete skvalitniť tieto stránky, ktoré slúžia všetkým občanom našej obce.

P.S.: Z dôvodu presúvania údajov medzi starou a novou verziou stránok sú niektoré jej časti ešte nedostupné príp. nenaplnené. Týmto vás preto prosíme o trpezlivosť. O každej novinke budeme včas informovať.

Ďakujeme za vašu priazeň a želáme vám príjemné prehliadanie.

Kolektív www.koseca.sk

Značky:

Váš komentár