Cyklobusy v regióne

6. júla 2018 11:310 komentárovZobrazené: 120 x
Cyklobusy v regióne

Cyklovozíky s kapacitou až 24 bicyklov, ktoré sú zapriahnuté za modrými autobusmi, absolvovali svoju premiérovú sezónu už minulý rok. Trenčiansky samosprávny kraj sa spolu so SAD Trenčín, a. s., rozhodol, že službu cykloautobusov poskytne vášnivým, ale i amatérskym cyklistom aj tento rok. Druhý ročník prevádzky cyklobusov začal symbolicky na najväčšom bicyklovom festivale Bikefest v Kálnici.

V poradí druhú letnú sezónu môžete na krajských cestách stretnúť modré autobusy, ktoré za sebou ťahajú cyklovozík s kapacitou 24 bicyklov. V rámci sprístupnenia cykloturistiky profesionálnym i sviatočným cyklistom zaviedol túto službu Trenčiansky samosprávny kraj v spolupráci so SAD Trenčín, a. s., po prvýkrát v roku 2017. V tomto roku je pokrytie okresov a miest, v ktorých môžete na cyklobus nastúpiť, oveľa lepšie. Svojimi jazdami spája  až štyri okresy celého kraja, a to prostredníctvom dvoch liniek, ktorými sa zveziete nielen vy, ale aj váš dvojkolesový spoločník. Spopod hradu Matúša Čáka sa tak cyklobusom dostanete každý letný víkend a sviatok do Nitrianskeho Rudna i do Bánoviec nad Bebravou.

Letná prevádzka cykloautobusov začala oficiálne presne pred mesiacom. Nedočkavci si  túto službu mohli na vlastnej koži vyskúšať už v máji, a to konkrétne počas jedného z najznámejších bicyklových festivalov na Slovensku s názvom Bikefest, ktorý sa každoročne koná v Kálnici. Možnosť dopraviť do areálu alebo z areálu festivalu seba i svoj bicykel využilo takmer 3 tisíc cyklistov. „Bikefest v Kálnici patrí k cyklistickým sviatkom roka. Som veľmi rád, že Trenčiansky samosprávny kraj pomohol prostredníctvom cyklobusov dopraviť také množstvo účastníkov aj s ich bicyklami na festival alebo z neho. Išlo o bezplatnú službu a pevne verím, že aj vďaka tomu narastie motivácia pre ďalších cyklistov, aby službu cyklobusov využívali v čoraz vyššom počte. Aj týmto spôsobom sa TSK snaží sprístupniť jednotlivé okresy všetkým, ktorí si chcú riadne zašliapať alebo sa len povoziť rekreačne, napríklad s malými deťmi,“ povedal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.

Cyklobusy budú brázdiť cesty v kraji až do septembra 2018. Stačí na jeden z nich nastúpiť, odovzdať svoj bicykel obsluhe autobusu, ktorá ho bezpečne pripevní na cyklovozík, a nechať sa zviezť presne tam, kde začína vaša naplánovaná cykloturistika.

Cyklobus vás za jazdu navyše odmení. Podmienky tejto malej súťaže sú naozaj jednoduché. Odvezte sa cyklobusom, odfoťte sa s ním a fotku pošlite na FB fanpage Trenčianskeho samosprávneho kraja. Každá z nich bude zverejnená a odmenená drobnosťou od TSK.

Značky:

Váš komentár