Dôležité informácie o spôsobe vývozu komunálneho odpadu

2. júna 2015 08:372 komentáreZobrazené: 255 x
Dôležité informácie o spôsobe vývozu komunálneho odpadu

Dovoľujeme si Vám pripomenúť, že od tohto týždňa v nasledujúcich troch mesiacoch bude vývoz komunálneho odpadu v našej obci realizovaný každú stredu.

Oznamujeme tiež občanom, že v stredu 3. 6. 2015 začnú zamestnanci obecného úradu s označovaním smetných nádob. Pokračovať budú pravdepodobne aj ďalšiu stredu, preto Vás žiadame, aby ste vyložili nádoby na odpad na prístupné miesta. V zmysle podmienok všeobecne záväzného nariadenia č. 2/2013 podľa § 5 ods. 6. „Zberné nádoby obec v príslušnom roku označí identifikačnou samolepkou a zabezpečuje zber odpadu len u takto označených zberných nádob. Samolepkou sa označujú len nádoby právnických osôb a fyzických osôb, voči ktorým sa neevidujú nedoplatky poplatku za vývoz odpadu v obci Košeca“.
Veríme, že tento systém pomôže v našej obci znížiť produkciu odpadov a zabezpečí spravodlivejšie platenie poplatkov za odpady.
Viac informácií o označovaní smetných nádob nájdete v poslednom vydaní Košecko-Nozdrovických novín na strane č. 2 (odkaz tu:) KNN 1 2015 alebo priamo vo Všeobecne záväznom nariadení obce VZN č. 2/2013.

Značky:

2 komentáre

  • Dobry den chcem sa opytat..zrovna ked prebiehalo označovanie smetnych nádob sme neboli doma a teda ju.mame neiznačenú…kde sa dä získať táto nálepka a čo je potrebné? Ďakujem za odpoveď

  • Dobrý večer. Označovanie nádob sa ešte neskončilo. Máme presnú evidenciu, ktoré domácnosti sú už označené a ktoré ešte musíme navštíviť – určite Vás ešte zamestnanci obce oslovia, aby ste bez nálepky nezostali.
    Bc. Radomír Brtáň – starosta obce

Váš komentár