Jesenný zber veľkých elektroodpadov, autobatérií a nebezpečných odpadov

10. novembra 2016 14:060 komentárovZobrazené: 145 x
Jesenný zber veľkých elektroodpadov, autobatérií a nebezpečných odpadov

Obec Košeca oznamuje občanom, že pre domácnosti organizuje bezplatný jesenný zber elektroodpadov, autobatérií a nebezpečných odpadov s obsahom škodlivín.

Zber sa organizuje len pre veľké elektroodpady (ako napr. chladničky a mrazničky, práčky, televízory a monitory, elektrické sporáky a rúry na pečenie, elektrické radiátory, počítače, kopírky, a podobne.) a pre autobatérie.

Medzi nebezpečné odpady s obsahom škodlivín, ktoré sa budú zberať od domácností patria napr. staré syntetické farby, laky, lepidlá, riedidlá, kyseliny, prípravky na čistenie strojov, na ošetrovanie dreva, pesticídy, fotochemické látky, motorový olej,  mazadlá, tmely, nemrznúce a brzdové kvapaliny, a podobne.) Žiadame občanov, aby tieto odpady odovzdávali v riadne uzatvorených pôvodných obaloch, prípadne na náhradných obaloch označili o aký odpad sa jedná.

Upozorňujeme, že uvedené zbery sa z dôvodu ochrany životného prostredia a zabezpečenia bezpečnosti neorganizujú celoplošne, ale individuálne pre jednotlivé domácnosti.

Preto je potrebné, aby sa záujemcovia o uvedené zbery nahlásili do piatka, 18. novembra 2016, na obecnom úrade v Košeci, a to osobne alebo telefonicky na číslach: 042 44 68 183 alebo 0948 40 38 38, kde im budú poskytnuté bližšie informácie a presný termín zberu.

Obec Košeca taktiež dáva na vedomie, že tieto a iné vytriedené odpady je možné odovzdať na Zbernom dvore Obce Košeca, ktorý sa nachádza na ulici Športovcov, vedľa futbalového športového areálu.

Značky:

Váš komentár