Návrh dizajnu autobusových zastávok

16. mája 2018 15:242 komentáreZobrazené: 468 x
Návrh dizajnu autobusových zastávok

Na základe viacerých podnetov obyvateľov a zrejmých nedostatkov v oblasti dopravnej infraštruktúry našej obce popísaných aj v Programe rozvoja obce Košeca do roku 2023 sme sa rozhodli pripraviť návrh (vizualizáciu), ako by mohli vyzerať funkčné, moderné a predsa históriou inšpirované autobusové zastávky.
Posúďte prosím sami, či sa to projektantom podarilo. Zadanie bolo jasné: dlhoročná história výroby tehly, vidiecke prostredie, funkčnosť prístreškov, použitie „recyklovaných“ stavebných materiálov (časť použiteľná z pôvodných čiastočne zbúraných stavieb bývalej tehelne).
Variantné riešenie pre menšie, väčšie a najväčšie priestory a potreby z hľadiska počtu cestujúcich na zastávkach boli samozrejmosťou. Budeme radi za názor cestujúcej verejnosti a prípadné námety, ktoré sa budú dať zohľadniť pri príprave konkrétnych projektov pre konkrétne miesta v našej obci. Ďakujeme.

Značky:

2 komentáre

  • Dobrý deň,
    pekné, ale nepraktické. Zástavka má byť uzavretá z oboch strán, aby bol človek chránený pred poveternostnými vplyvmi. Predstavte si, že tam stojíte v daždi a fučí vietor…

  • Mohol by som vediet, kolko ludi bolo treba, aby vznikol tento podnet nezmysel ohladom zastaviek? Viac na uzitok by mohol byt chodnik pre chodcov smer Ilava, Kosecke Podhradie.Tehelnu by som este nechal tak a najprv by som zrecykloval to auto v centre, to je tam ako na hambu! !Tu by som chcel navrhnut svoj podnet, nemohla by obec pisomne upozornit majitela toho auta, ze ma 30 dni na jeho odtiahnutie? Ak sa tak nestane,asi 10km smer Trencin je jedna firma, ktora by ho isto bez problemov zrecyklovala a obec by to nestalo ani cent.

Váš komentár