Nový zavlažovací systém na futbalovom ihrisku už slúži

27. júla 2016 15:362 komentáreZobrazené: 332 x
Nový zavlažovací systém na futbalovom ihrisku už slúži

Koncom júna sa v našom športovom areáli podarilo zrealizovať a sprevádzkovať nový zavlažovací systém, ktorého úlohou je automatické polievanie trávnika. Je rozdelený na 6 sekcií, pričom v strede ihriska sú umiestnené tri väčšie postrekovače a po jeho obvode na dokonalé prekrytie zalievaných plôch ďalšie menšie postrekovače. Futbalový štadión sa týmto krokom stal opäť modernejším a reprezentatívnejším miestom. Prekladanie hadíc a polievacieho zariadenia z miesta na miesto je už u nás týmto minulosťou.
Obecné zastupiteľstvo v Košeci na túto aktivitu vyčlenilo v rozpočte 13.000,- EUR, pričom celkové preinvestované náklady sa nám podarilo znížiť na necelých 10.000,- EUR. Vzniknutá úspora bude použitá na prípravu časti podkladových vrstiev pre vybudovanie multifunkčného ihriska, ktoré vznikne taktiež v priestoroch športového areálu.
ihrisko v Košeci
zavlaha ihrisko

Značky:

2 komentáre

 • Tak veľa eur na zavlažovací systém? Nebolo by vhodnejšie použiť tieto eurá na vyčistenie Košeckého potoka, vykosenie trávnatých plôch v obci, vybudovanie detskeho ihriska, vybudovanie chodníka na zliechovskej ceste atď., aby z toho malo osoh viacero občanov?

  • Dobrý deň Jane. Všeličo by sa dalo v našej obci urobiť a mohlo sa to robiť priebežne už minimálne 6 posledných rokov. Možno sa toho dočkáme v tých nasledujúcich.

   Potoky – žiadame ich vyčistenie od kompetentného správcu neustále – žiaľ doteraz neúspešne. Na Slovensku sa do prevencie zo strany štátu veľmi neinvestuje, potom štát musí dotovať odstraňovanie škôd z povodňových situácií, čo je určite finančne náročnejšie a hlavne – neskoro, keď už voda zničí majetky ľuďom.

   Kosenie – snažíme sa o zelené verejné plochy starať ako najlepšie vieme a ako s dostupnými kapacitami stíhame. Dá sa to určite aj lepšie, no to by sme museli oželieť ďalšie služby, ktoré naši zamestnanci medzi inými vecami vykonávajú.

   Detské ihriská, chodníky, … a veľa ďalších investičných akcií spadajú do rozhodovacej kompetencie obecného zastupiteľstva. To najbližšie zasadnutie je plánované na 18. 8. 2016, je verejné a svoje požiadavky, názory tam môžete odprezentovať.

   Príspevok ukončím s nádejou, že úspory z minulých rokov sa použijú na potrebné a osožné veci pre všetkých. O tom budú rozhodovať volení zástupcovia ľudí – 9 poslanci obecného zastupiteľstva.
   Pekný víkend prajem.

Váš komentár