Šetrenie v obciach máva vážne dôsledky na kvalitu života obyvateľov. Ako je na tom naša obec?

16. októbra 2013 12:150 komentárovZobrazené: 55 x
Obecný úrad

V médiách máme možnosť sledovať správy o rôznych problémoch obcí. Tieto často súvisia s podpísaním Memoranda medzi ZMOS-om a Vládou SR. (monitoring si môžete pozrieť aj v prílohe k článku)

Aj keď tento dokument nemá legislatívne záväzný pôvod, obce a mestá sa k nemu postavili čelom a snažia sa ho dodržať.

To však niekedy v obciach spôsobuje veľké problémy udržať služby pre občanov na požadovanej kvalitatívnej aj kvantitatívnej úrovni.

Vedenie našej obce robí všetko preto, aby občania nepocítili toto „nariadené“ šetrenie. Nikdy sme nepristúpili k vypínaniu nočného verejného osvetlenia, nezvyšovali sme výrazne ani dane a ani poplatky. Dokonca sme zvládli investovať do zlepšenia infraštruktúry. Je pravdou, že niektoré obecné problémy nedokážeme s ohľadom na nastavenie rozpočtu riešiť promptne (to sa týka napr. opráv miestnych komunikácií), ale hľadáme možnosti, ako veci posunúť dopredu.

Čaká nás zima a s tým súvisiaca údržba miestnych komunikácií. Opäť budeme robiť všetko čo je v našich silách, aby chodníky a cesty v našej správe boli zjazdné.
Ešte v tomto roku sa popri hlavnej ceste vymenia staré svietidlá za modernejšie a úspornejšie. Veríme, že to zlepší bezpečnosť a aj táto aktivita dokazuje, že sa obec snaží stále niečo robiť.

Do budúceho roka pripravujeme práve v týchto týždňoch návrh rozpočtu. Tu je priestor na to, aby občania aktívne do tohto procesu vstúpili. Ak máte jednoducho pocit alebo ste o tom presvedčení, že v obci je potrebné niečo vylepšiť, opraviť, zakúpiť, navrhnite prosím čo by to malo byť. Tieto návrhy môžete smerovať priamo na e-mailovú adresu podatelna@koseca.sk prípadne starostovi obce.

Ďakujeme, že spoluvytvárate priestor pre Váš život.

Radomír Brtáň – starosta obce Košeca.

Príloha:

Značky:

Váš komentár