Štartovací balíček

27. marca 2019 08:362 komentáreZobrazené: 427 x
Štartovací balíček

Vážení spoluobčania, v súvislosti so zavedením elektronickej evidencie odpadov budú zamestnanci obce vo štvrtok a v piatok, t.j. 28. a 29. marca roznášať do poštových schránok rodinných domov obálky so štartovacími balíčkami nálepiek. Týmito nálepkami bude potrebné označiť všetky vrecia s vytriedeným papierom, plastmi, sklom, kovmi, ako aj zviazané balíčky VKM obalov. Keď spotrebujete pridelené nálepky, ďalšie obdržíte bezplatne na požiadanie na obecnom úrade. Ďakujeme všetkým občanom, ktorí triedia svoje odpady. Prvý elektronicky evidovaný zber bude zber papiera dňa 2. apríla. Nezabudnite prosím označiť svoje vrecia príslušnou nálepkou. Viac informácií o elektronickej evidencii odpadu nájdete v informačnom letáčiku, na našej obecnej webovej stránke www.koseca.sk alebo na www.moderneodpady.sk.

Značky:

2 komentáre

 • Naco je natlacene na nalepkach cislo domu, aby sa vedelo co jeme, pijeme, kupujeme, piseme, nechcete vediet aj velkost bobku? nestacilo na nalepke len obec koseca.

  • Marek Kurinec

   Čísla domov boli na nálepkách natlačené len pri nálepkách pre štartovacie balíčky. A to z 1 praktickéoh dôvodu, ktorý uľahčili balenie štartovacích balíčkov:
   Keďže nálepky sú adresne pridelené konkrétnej domácnosti, tak čísla domov uľahčili ich vkladanie do príslušných obálok pre konkrétne adresy.

   Ďalšie nálepky, ktoré sa budú domácnostiam prideľovať, nie je uvedená adresa domácnosti, ale len text „CHRÁŇ / TRIEĎ / ŠETRI“.

   Obec nepotrebuje vedieť, čo sa kde je, pije, píše, atď. Ak však niekto nevykonáva triedenie odpadov správne (napr. vkladá do vriec odpady, ktoré tam nepatria), tak je vhodné, keď Obec vie identifikovať odkiaľ vrece pochádza. K tomu však vyslovene nepotrebuje aj tlačiť adresu domácnosti na nálepkách s QR kódmi.

Váš komentár