Základný kameň výstavby vodovodu a kanalizácie

31. decembra 2012 08:014 komentáreZobrazené: 135 x
Základný kameň výstavby vodovodu a kanalizácie

Dňa 12. 12. 2012 o 10:00 hod. bola v priestoroch kaštieľa Chateau Mignon v Dubnici nad Váhom slávnostne zahájená realizácia stavby „Zásobovanie vodou, odkanalizovanie a čistenie odpadových vôd v okrese Ilava“, úseku Ladce – Košeca- Ilava – Dubnica.
Čaká nás všetkých náročné obdobie výstavby diela, ktoré zmení našu obec na modernú samosprávu s kompletnou infraštruktúrou.
Počas výstavby budeme musieť neraz strpieť stavebnú prašnosť, pri dažďoch potom blato na cestách, rozkopané komunikácie, sťažený prístup k príbytkom, … Mali by sme mať však vždy na pamäti, že modernizácia obce si vyžaduje aj obdobie realizácie stavby, ktoré je v tomto prípade trojročné. Na konci roku 2015 by sme sa už mali všetci spoločne tešiť z nového diela.
Bližšie informácie o harmonograme prác budeme poskytovať na našom webovom sídle www.koseca.sk
Verím, že spolu toto náročné obdobie zvládneme. Prvoradá bude dobrá vzájomná komunikácia medzi zhotoviteľom stavby, investorom, obecným úradom a občanmi. Preto nás v prípade otázok môžete kontaktovať.
Radomír Brtáň
starosta obce

Prílohy:

Kanalizacia1

Kanalizacia2

Značky:

4 komentáre

 • Dobry den,

  myslite si pan starosta,ze sa s vystavbou kanalizacie zacne

  aspon v roku 2015? Uz mate plany ktore ulice budu

  odkanalizovane? Dakujem za odpoved.

 • Dobrý večer.
  Stavba ako taká by mala byť v roku 2015 už dokončená. Začiatok a presný harmonogram prác priamo v Košeci ešte nemám od zhotoviteľa k dispozícii, no dá sa očakávať, že sa bude najskôr intenzifikovať ČOV v Dubnici nad Váhom a potom postupne sa bude robiť na jednotlivých obciach a častiach miest kanalizácia i vodovod. Keďže ide o projekt pripravovaný od roku 2003, niektoré novovzniknuté ulice nie sú predmetom vydaného stavebného povolenia. Budeme veľmi intenzívne spolupracovať s investorom i dodávateľom stavby, aby sme nasledovné 3 roky dokázali z našej obce urobiť modernejšiu samosprávu. Budeme však veľmi potrebovať aj pomoc obyvateľov a najmä ich trpezlivosť.
  Radomír Brtáň – starosta obce

 • kedysi bolo na stránke možné nájsť i plány trasy kanalizácie i s prečerpávacimi stanicami a teraz to neviem nájsť. Niečo sa zmenilo? Alebo je to tajné?

 • Dobrý večer Štefan. Nič sa nezmenilo a nič nie je ani tajné. Ak budete mať konkrétnu otázku k trasovaniu kanalizácie a prípadne iné otázky súvisiace s týmto projektom, bude potrebné v budúcnosti komunikovať s investorom tejto akcie – Považskou vodárenskou spoločnosťou a.s. Považská Bystrica. Kľudne k tomu môžete využiť ako sprostredkovateľa náš obecný úrad. Svoje otázky smerujte na info@koseca.sk, prípadne starosta@koseca.sk
  Ďakujem za pochopenie.
  Radomír Brtáň

Váš komentár