Úspech a reprezentácia našej obce v zahraničí

17. júna 2010 15:320 komentárovZobrazené: 37 x
SLC

Obec Košeca v spolupráci s obecnou jazykovou školou Smart Language Courses o.z. slávi historický úspech! 

Dňa 31.5.2010 sa zástupkyňa unikátneho projektu Hybridnej obecnej jazykovej školy (prvej svojho druhu na Slovensku) Ivica Ďuricová zúčastnila medzinárodného kola súťaže Európske podnikateľské ocenenia 2010 (European Enterprise Awards / EEA). Celoeurópske kolo sa konalo v španielskom hlavnom meste Madrid a zúčastnilo sa ho viac ako 360 projektov z celej Európy. Do užšieho výberu medzi 53 najlepších projektov sa dostala aj košecká jazyková škola. V kategórií Investície do zručností sa tento výnimočný projekt predstavujúci prepojenie verejného a súkromného sektora dostal medzi 11tku najlepších projektov z celej Európy!

Ocenenie pre národného víťaza si zástupkyňa SLC o.z. Ivica Ďuricová prevzala priamo v Madride od zástupcov Európskej komisie. Celoeurópske víťazstvo sa nakoniec neurodilo a v našej kategórii ho získal projekt zo Švédska, na národné víťazstvo a postup do užšieho výberu je však celý tím realizátorov projektu z obce aj Občianskeho združenia Smart Language Courses nesmierne hrdý. Zástupkyni projektu Ivici Ďuricovej priamo v Madride k úspechu zablahoželali aj členovia Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania (NADSME) ako aj zástupcovia Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

O výnimočnom úspechu malej obecnej jazykovej školy informovali tiež viaceré slovenské média, konkrétne články si môžete prečítať napríklad aj na stránke MHSR či slovenskej NADSME. Veríme, že sa z tohto úspechu budú naďalej tešiť nielen realizátori projektu, ktorý v obci Košeca úspešne funguje už štvrtý rok, ale aj samotní občania obce Košeca. Ďakujeme všetkým zúčastneným za snahu, študentom obecnej jazykovej školy za ich priazeň a celoeurópskym víťazom touto cestou srdečne blahoželáme!

Značky:

Váš komentár