Architektonická štúdia možného využitia bývalej tehelne

16. augusta 2017 11:005 komentárovZobrazené: 828 x
Architektonická štúdia možného využitia bývalej tehelne

Dnes som poslancov OZ oslovil s nasledujúcou alternatívou budúceho využitia pozemkov bývalej tehelne, ktoré sme odkúpili ešte v roku 2008 a odvtedy sú nevyužívané. Budovy v areáli chátrajú a je to veľká škoda. Dúfam, že ponuka spolupráce s významnými zamestnávateľmi v obci bude chápaná pozitívne a nájdeme spoločnú reč.

Dobrý deň prajem všetkým.
Dovoľujem si vám poslať podklady k nasledujúcemu rokovaniu.
V bode ostatné Vám predložím návrh – architektonickú štúdiu možného využitia areálu bývalej tehelne.
V prílohe posielam grafický náhľad.
O spoluprácu na prípadnej realizácii prejavili záujem významní zamestnávatelia v obci – Slovlak a Slovzink. Radi by poskytli svojim zamestnancom benefity – výhody v podobe ľahkej dostupnosti ubytovania priamo v našej obci.
Verím, že Vás tento zámer osloví a postupne ho spoločnou diskusiou rozvinieme pre ďalšie rokovania s prípadnými partnermi tejto investície.
S pozdravom

Mgr. Radomír Brtáň
starosta obce Košeca

studia tehelna

Značky:

5 komentárov

 • Veľká škoda

  Dobrý deň všetkým.
  Je mi veľmi smutno keď vidím tieto architektonické štúdia. Pán starosta tu napísal: Budovy v areály chátrajú a je to veľká škoda. Chcete to snáď všetko zbúrať? Zničiť objekty ktoré sú už takmer raritou na Slovensku. Tehly sa tu v panskej tehelni vyrábali už od polovice 16. storočia. Čo si už neviete vážiť to čo máme a využiť to v prospech všetkých? Prečo sa dané objekty neopravia z prostriedkov eurofondov a nezriadi sa v nich múzeum výroby tehly, múzeum hrnčiarstva, múzeum pôvodných postupov stavby hlinených domov z pálenej aj nepálenej tehly a múzeum výroby farby? V niektorom z objektov môže vzniknúť aj športovo-kultúrne centrum pre rôzne využitie občanov. Objekty by patrili naďalej obci, profitovali by z cestovného ruchu a rôznych podujatí. Je pre vás ľahšie zrovnanie histórie zo zemou ako sa trocha posnažiť a zanechať to budúcim generáciám? Dnes si všade vo svete vážia čo im predkovia zanechali a ťažia z histórie. Čo poviete svojim vnúčatám na otázku: Prečo ste sa nepokúsili tú tehelňu pre nás zachrániť? Príkladom toho čo sa dá urobiť z ruiny je kaštieľ v Bohuniciach. Verím že ešte niekto má rád túto obec jej históriu a bude myslieť aj do budúcnosti.

  • muzeum to bolo do teraz!!!! treba sa pozerat dopredu a nie dozadu STALE . Mlady nemaju kde byvat a najomne byty alebo akekolvek byty tu velmi chybaju a NIE MUZEUM!!!
   Starosta palec hore za hody 2017,KONECNE

  • Jana Sucharova

   Dobrý deň,v prvom rade treba zistit,či obec má na múzeum finančné prostriedky,treba ísť do projektov ?!
   V prvom rade musi byť vola poslancov a kosecanov.V Koseci si neviete vyčistiť ani potok,živá katastrofa a o cestách pomlcim,načo vám je múzeum?

   ,

 • Zorro Košecký

  Projekt je naozaj nádherný, priam ako vystrihnutý z veľkej knihy. Ale vráťme sa do reality a pozrime sa, čo tu v Košeci máme. Krásne ale hlavne drahé štúdie nášho pána starostu tu už boli a kde skončili? Na poličke v Obecnom úrade. A za koho peniaze? Starostove veru nie ale naše, nás občanov obce Košeca. Nehovoríme tu o ,,pár drobných´´ ale o desaťtisícoch eur a po spočítaní až neuveriteľných čiastkach za napr.: Projekt na megalománsku prístavbu ZŠ, alebo revitalizáciu našej obce (ktorá mohla byť spravená za minimálne 10násobne nižšiu cenu ako súčasná – KEBY). Kľudne stačí zájsť na obecný úrad a vypýtať si od pána starostu faktúry, pretože toto v Košeckých novinách nenájdete. Viete prečo? Lebo tie píše niekto, komu schvaľuje peniažky pán starosta.

  Priznám sa vám, že prvý krát, som volil aj ja Radomíra Brtáňa za starostu. Myslel som si, že príde po Jozefovi Palčekovi niekto mladý, plný elánu a chuti do práce.

  Dlhé roky sa pripisoval J.Palčekovi nedokončený vodovod, plynové prípojky atď. Lenže položme si ruku na srdce a pozrime sa, čo sa reálne v našej obci dá a nedá s príjmami a výdajmi obce vybudovať, alebo ušetriť. V súčastnosti je už v obci dobudovaná aj kanalizácia a aj vodovod. Nezabúdajme však, že to nie je iba zásluha pána starostu, ale zákonov EÚ. Keďže tieto mali byť vybudované už dávno a teraz čerpajú obce euro dotácie na ich dobudovanie. Samozrejme, bez súhlasu a podpisu starostu by sa asi ťažko dalo čokoľvek zrealizovať.

  Súčasný a predchádzajúci starosta majú naozaj niečo spoločné. Obaja zasadli na miesto starostu veľmi mladí, plní elánu a chuti do práce. Možno to vyznie hlúpo, hovoriť zasa o peniazoch, ale koľko peňazí ostalo v kase po Jozefovi Palčekovi? Skúste ma opraviť pán Brtáň, bolo to okolo 4 milióny Sk? A koľko v tej kase ostalo po štyroch rokoch? Škoda, že chuť do práce súčasného starostu je smerovaná skôr jedným smerom hoci je nezávislý starosta (chápme, že nie je v žiadnej politickej strane). Vraj každé hrable hrabú k sebe. Nemohli by niečo prihrabať aj niečo NÁM občanom Košece?

  Pamätám si, koľko sa spravilo nových ciest v deväťdesiatich rokoch a koľko sa ich spravilo za už tretie volebné obdobie pána Brtáňa. Dokonca aj tie, čo boli ako tak dobré sa výstavbou kanalizácie a vodovodu zničili a nedali už do pôvodného stavu. A hovoriť o tom, koľko bol plat starostu(chápme odmena za prácu vykonanú pre obec) vtedy a dnes? Tak je potom teda HANBA súčasného starostu, že poberá taký plat a obzerám sa okolo seba, čo v Košeci máme vybudované. Keby neodkúpi od obce starý kultúrny dom pán Milan Sedláček a neprerobí ho na Kultúrno-športové centrum tak nemáme v obci naozaj NIČ. A nikde, ani v Košeckých novinách som nevidel žiadne poďakovanie starostu zhotoviteľovi.

  Položme si otázku: Načo chce Radomír Brtáň tento krásny PREMIO Park v Košeci, keď od roku 2007 nedokázal vybudovať ani chodník na Zliechovskej ulici. Takúto jednoduchú stavbu by dokázal zrealizovať aj ,,menej´´ šikovný starosta bez akademického titulu, len by stačilo chcieť.

  V tomto prípade sa prikláňam k autorovi prvého článku, radšej nech sa spraví z bývalej tehelne múzeum s oddychovo-športovou zónou. Bude to pre obec a nás občanov oveľa oveľa prínosnejšie a lacnejšie. A nezabúdajme na podporu cestovného ruchu – peniažky do obecnej kasy a zároveň do našej. Naši dedovia, možno aj pradedovia a otcovia sa tu narobili, pekne tehličku po tehličke ,,uplácali´´ z hliny a vypiekli v peci pevnú tehlu, z ktorej je ešte teraz nejeden dom v Košeci postavený. Bolo by to aj také malé uznanie ich ťažkej práce a malé zadosťučinenie. Nejedno srdiečko by pokrialo.

  Hlavne NEZABÚDAJME, na NAŠU históriu. História nám napomenie kým sme a kam smerujeme. Nezabudnime sa ešte zúčastniť na tohtoročných jesenných voľbách a skúsme nájsť lepšieho kandidáta na starostu ako je ten súčasný (ak teda bude vôbec na výber).

  S pozdravom

  Radový Košečan

 • Zorro Košecký, poďme sa prosím rozprávať/písať si bez skrývania sa. Veď keď už máte toľko informácií a viete z nich robiť zaručené závery, určite sa nehanbíte za svoju totožnosť. Ak budete mať na to odvahu, napíšte ešte raz a podpíšte sa vlastným menom. Ďakujem a želám krásny deň.

Váš komentár