GISPLAN obce Košeca

7. februára 2018 11:252 komentáreZobrazené: 689 x
GISPLAN obce Košeca

Posledné mesiace sme usilovne pripravovali podklady pre spustenie portálu, ktorý má ambíciu uľahčiť záujemcom orientáciu pri hľadaní informácií. Na webovej stránke: http://ou-koseca.gisplan.sk/ má každý záujemca k dispozícii napríklad rôzne mapové podklady s katastrálnymi informáciami o pozemkoch a aj novú elektronickú pasportizáciu cintorína. Hľadanie v aplikácii je jednoduché. Buď si kliknete na hrobové miesto a na pravej strane sa vám zobrazí meno zosnulého, respektíve žijúceho majiteľa miesta. Dá sa to aj opačným spôsobom. Teda, že si do vyhľadávača doplníte meno zosnulého, ktorého hrob chcete nájsť. Systém vám ho v priebehu pár sekúnd vyhľadá. Podobne to funguje aj v aplikácii s katastrálnymi mapami, kde Vám aplikácia pozemky presne identifikuje a v pravej časti obrazovky ponúkne detailné informácie aj o súradniciach, prípadne ukáže pohľad z Google Street View.
Veríme, že sa s týmito elektronickými pomôckami čoskoro zoznámite a uľahčia Vám vyhľadávanie informácií, ktoré budete potrebovať zistiť.

Gisplan

Značky:

2 komentáre

  • GISPLAN cintorína , škoda že dávate robiť alebo vymýšlať niečo čo je už roky zvládnuté, ako tento GISPLAN, PREDTýM STE DAVALI NIEčO PODOBNé NA SVETLA V OBCI neviem kde to je teraz. Ale keby ste sa pozreli na stránku napr. http://cintoriny.sk/src/index.php?Hladaj2=1&type=&Obec1=Dubnica&Priezvisko=ba%9An%E1r
    je to iná káva a je to staré 10 rokov

  • Dobrý deň.
    GISPLAN nie je len o pasportizácii cintorína. Má rôzne iné funkcionality (napr. elektronická evidencia zmlúv o nájme hrobových miest), ktorá pomáha veci robiť efektívnejšie. To isté platí o ďalších funkciách v oblasti mapových podkladov, ktoré nám pomôžu ako stavebnému úradu tak aj pri správe daní.
    Vieme, že existujú aj iné portály na cintoríny, ale nám išlo o komplexnosť a v tom je GISPLAN veľmi vhodným riešením. Ďakujem však za názor, aj to je cenné pri zlepšovaní komunikácie medzi úradom a obyvateľmi.
    Radomír Brtáň – starosta obce Košeca

Váš komentár