Kam s ojazdenými pneumatikami – informácie pre občanov

8. marca 2017 09:451 komentárZobrazené: 198 x
Kam s ojazdenými pneumatikami – informácie pre občanov

Od 1.1.2016 prešla povinnosť spätného zberu odpadových pneumatík na distribútorov. Každý distribútor pneumatík, ktorý poskytuje pneumatiky v rámci svojej podnikateľskej činnosti konečnému používateľovi samostatne alebo ako súčasť servisu, alebo ktorý vykonáva výmenu pneumatík bez ich predaja, je povinný zabezpečiť na svojich predajných miestach spätný zber odpadových pneumatík – A TO BEZPLATNE. Ojazdená pneumatika nepatrí na zberný dvor, ale do pneuservisu, autoservisu, predajní pneumatík, predajní automobilov, niektorých prepravných spoločností atď. Hľadajte označenie „Miesto spätného odberu pneumatík“, alebo sa informujte na úrade. Najbližšie miesto Eltma nájdete v sekcii „Zberné miesta“.  Nezisková spoločnosť Eltma garantuje 100% spracovanie odpadových pneumatík. V prílohe nájdete leták k uvedenej téme. Naša spoločnosť je registrovaná ako výrobca neobalových výrobkov u OZV RECobal číslo registácie NEV026489.

Letak_Pneu

Značky:

1 komentár

  • Marek Kurinec

    Najbližšie zberné miesto pre Košecu, ktoré je zatiaľ zapojené do systému Eltma na zber odpadových pneumatík, je spoločnosť: COMEXTRANS s.r.o. (Štúrova 384/28, ILAVA).
    Občania však môžu BEZPLATNE odovzdať odpadové pneumatiky v ktoromkoľvek pneuservise (autoservise), alebo v ktorejkoľvek predajni pneumatík.

Váš komentár