Leták o elektronickej evidencii odpadov

18. marca 2019 15:184 komentáreZobrazené: 704 x
Leták o elektronickej evidencii odpadov

Prevádzkovať kvalitné odpadové hospodárstvo je jednou z priorít vedenia obce. Zmeny zákonov v oblasti nakladania s odpadmi si vyžadujú, aby sme sa neustále snažili zlepšovať. Sme na začiatku novej etapy a preto si vás všetkých dovoľujeme požiadať o spoluprácu. Všetky potrebné informácie, ako nám môžete pomôcť si prečítate v priloženom letáku. Ďakujeme, že predchádzate vzniku odpadov, triedite ich a kompostujete.
Leták o elektronickej evidencii odpadov si môžete pozrieť v prílohách k článku alebo tu:

Značky:

4 komentáre

 • Marian letko

  Vidím to takto. Čo sa nevyvezie, pôjde do lesa.
  Teraz vidím, koľko plastových vriec je naukladaných na zbernej nádobe a okolo nej. Pani domáca čaká na smetiarov, lebo je dôchodkyňa. Smetiari zoberú.

 • Marek Kurinec

  Ak smetiari zoberú od niekoho odpad a elektronicky ho nezaevidujú, budú okrádať svojho zamestnávateľa a obec ušetrí. Obec bude platiť len za evidované odpady.

 • Doteraz som mával poloprázdnu nádobu na smeti(2 sáčky).Ale teraz po novom tiež budem mať poloprázdnu,hoci vo vašom systéme budete evidovať ako plnú a zaplatíte vývozcovi smetí viac ako v skutočnosti vyvezie.Tak ako môžete tvrdiť,že sa ušetrí.Veď je to krok späť!

  • Marek Kurinec

   Pán Viliam, nový systém Vám umožňuje si regulovať množstvo (objem) odpadov, ktoré sa bude evidovať. Ak budete vykladať na zber zbernú nádobu stále (hoc poloprázdnu), tak Vám smetiari zaevidujú jej vyprázdnenie. Bude sa evidovať ako plná. Smetiari sú platení od počtu vyprázdnených nádob. Ich nezaujíma množstvo odpadov v danej nádobe. To však zaujíma obec. Ale Vy ju nemusíte vyložiť vždy, keď nie je plná. Môžete ju vyložiť až keď bude plná a až vtedy sa Vám zaeviduje jej plný objem.
   Na reguláciu Obec ponúka aj ďalšie možnosti: môžete napríklad zmeniť typ zbernej nádoby – zakúpiť si od obce nádobu s menším objemom 60 litrov. A pre domácnosti, ktoré veľmi dobre triedia odpady, tie môžu začať používať 30 l plastové vrecia a teoreticky môžu úplne prestať používať zbernú nádobu(y) na zmesový KO. Vrecia si môžete zakúpiť na obecnom úrade podľa svojej potreby. K týmto 30 l vreciam dostanete aj elektronickú nálepku, ktorú treba nalepiť na vrece. Za vrece + nálepku zaplatíte cenu 0,20 €/ks. Tieto vrecia je potrebné používať aj tými domácnosťami, ktorým nestačí objem používanej zbernej nádoby. Odpady „naviac“ nie je dovolené dávať do svojich vlastných vriec alebo igelitiek. Smetiari ich nebudú brať. Bude dovolené používať len obecné 30 l vrecia. V takom prípade sa Vám do evidencie dostane napríklad objem 110 l nádoby + objem 30 l vreca, čiže spolu 140 litrov.
   Keď budú občania lepšie regulovať množstvo svojich odpadov, aj občania, aj obec bude šetriť financie.

Váš komentár