Našiel sa pes

3. júna 2016 11:023 komentáreZobrazené: 290 x
bur

Našiel sa pes, pravdepodobne belgický ovčiak. Túlal sa po Košeci minimálne od včera. Na krku má červený plátenný obojok a vôdzku z toho istého materiálu. Prosíme majiteľa, aby sa čo najskôr prihlásil na telefónnom čísle 0918 461 201. Ďakujeme.

bur

Značky:

3 komentáre

 • a tomu majiteľovi rovno napariť riadnu pokutu, že si nevie dať pozor na svojho psa a zabezpečiť aby neušiel…už neraz nás takýto naháňali po obci. Človek sa tu bojí ísť s dieťaťom na prechádzku!!! Robte s tým už čosi. alebo sa začne robiť niečo až keď sa niečo stane a bude neskoro?!

  Ďakujem.

  • Dobrý deň Ľuboš.
   Verte, že ten pes sa tiež bojí v tomto neznámom prostredí mimo svojho tradičného priestoru. Jeho odchyt nebol jednoduchý, ale nie z dôvodu, že by bol agresívny. Bol vyľakaný a stresovaný.
   Súhlasím s Vami, že človek nevie, čo má od zvieraťa očakávať a navyše s deťmi sa snaží najmä o ich ochranu.
   Bol by som veľmi vďačný za radu, čo by sme s tým, že pes ujde, mali ako obec robiť. To vôbec nezáleží na nás, ale priamo na majiteľoch psov. Áno, môžeme udeliť pokutu a predtým musíme psa odchytiť, postarať sa o neho… a hlavne – nájsť následne vôbec majiteľa. Ak sa nenájde, pes skončí za pomoci ochotných ľudí v náhradnej rodine, „dočaske“, útulku – a pokutu potom ani nie je komu udeliť.
   Pri nahlásení túlavého psa sa snažíme vždy situáciu riešiť, niekedy sa to podarí hneď, niekedy to chvíľku trvá. Rozoslali sme informácie o „najdúchovi“ aj do okolitých obcí, lebo to vyzerá, že pes nie je z Košece. Pomáhajú nám tiež ľudia, ktorých životným poslaním je ochrana psov a starostlivosť o nich v situáciách, ako je táto. Naozaj si myslím, že v Košeci sa táto problematika rieši dosť komplexne. To, že pred pár rokmi vyšiel zákon o povinnom čipovaní psov a potom ho zrušili nám tiež nepomáha, pretože to bol návrh systémového opatrenia, ktoré sa na veľkú škodu samospráv nedotiahlo do konca.
   Ďakujem Vám za príspevok a uisťujem Vás, že aj nabudúce buď ja alebo moji kolegovia z OcÚ venujeme tomuto problému minimálne takú pozornosť, ako tomu bolo doposiaľ. Hodina z môjho pracovného času v piatok patrila tomuto psíkovi a možno mi niekto raz opäť povie, že sa nevenujem obci a nič v práci nerobím (prechádzam sa so psom po obci) – možno som najlepšie platený „odchytávač psov“, ale … je to naša kompetencia.
   Krásny víkend prajem.
   Bc. Radomír Brtáň – starosta obce Košeca

 • Pes usiel znovu zo zberneho dvora tak mu.iseme poskladat volieru lebo xo zberneho dvora bude utekat furt…

Váš komentár