Oznam PD Košeca a.s. o začatí aplikácie digestátu na poľnohospodársku pôdu

6. marca 2017 09:563 komentáreZobrazené: 843 x
Košeca a Nozdrovice

V prílohe k článku je kompletná dokumentácia, ktorá nám dnes bola na OcÚ doručená v súvislosti s plánovanou aplikáciou a zapracovaním sekundárneho zdroja živín – digestátu na poľnohospodársku pôdu v katastri obce Košeca.

Značky:

3 komentáre

 • Navrhujem pravidelne rozbory kvality spodnej vody zo studni susediacimi s poliami, kde sa aplikuje digestat, upozornit resp. urobit osvetu medzi ludmi o spravnej aplikacii digestatu do pody a vsimat si postup PD Koseca a spol., pricom kazde pochybenie treba riadne zdokumentovat a nahlasit policii, pokusit sa o (pravidelny) odborny odber vzoriek z aplikovaneho digestatu a jeho nasledny rozbor, urobit pravnu analyzu prijatia VZN o aplikacii biologickych hnojiv v K.U Koseca napr. 500m od ludskych obydlii, atd.

  • Ladislav Brtáň

   Dobrý deň,
   ak pôda má svojich konkrétnych vlastníkov a poľnohospodárske družstvo ich pôdu má len v prenájme,potom si myslím, že je potrebné aby sa ohlásili majitelia pozemkov na ktoré je toto neskutočne prospešné hnojivo aplikované a domáhali sa svojich práv a sami rozhodli či súhlasia alebo nesúhlasia s takýmto skvalitňovaním.V prípade že nebude možné dosiahnuť zhodu, ja osobne by som ukončil nájomnú zmluvu s PD , nech si hnoja vlastnú pôdu.
   Aj jadrová elektráreň skôr než spustí svoju prevádzku má zabezpečené úložisko vyhoreného paliva.
   Ladislav Brtáň

 • Aby tie koncentracie boli tak ,,dodrziavane“, ako prasnost Ladeckej cementarne a Tunezickeho kamenolomu, ktore su urcite v ISO norme. Mame sa na co tesit! Budeme chodit v maskach ako Japonci.

Váš komentár