Pozvánka na zasadnutie OZ dňa 18. 8. 2016

15. augusta 2016 10:0911 komentárovZobrazené: 605 x
Štandarda

Starosta obce Košeca Bc. Radomír Brtáň Vás pozýva na najbližšie zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Košeci, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 18. 8. 2016 o 17.30 hodine. Pozvánka s programom v prílohe.

Značky:

11 komentárov

 • Dobrý deň pán starosta zaujímalo by ma prečo ste si nedali urobiť kanalizačnú prípojku ktorá je zákona povinná.Viem že máte rodinnú čističku odpadových vôd ale to máte len odklad na 1 rok – podľa zákona. Vy nám chcete znečisťovať životné prostredie vašimi splaškami ktoré púšťate do potoka.
  Chcem vedieť dôvod inak Vás oznámim na odbore životného prostredia v Žiline a budem trvať na vymeraní pokuty – určite ich to bude zaujímať .
  Ja si myslím že zákon musí dodržiavať každý .
  S pozdravom občan Košece

  • Dobrý deň pán občan – Monika. Ani neviete, ako rád by som sa napojil na verejnú kanalizáciu, avšak projekt Považskej vodárenskej spoločnosti na odkanalizovanie Zliechovskej ulice túto lokalitu (ako vlastne aj niektoré ďalšie) na nešťastie vôbec neriešil. Znamená to, že sa nemám na čo pripojiť.
   Pozn. Príslušnosť našej obce v rámci Okresného úradu je pracovisko Ilava – odbor starostlivosti o životné prostredie… pre prípad, že by ste chceli podať podnet.
   Ďakujem.

   • Dobrý deň , ale je zaujímavé že vy ako starosta obce ste tento projekt vôbec neriešili. Čo mám informácie z iných obecných úradov – starosta musí predložiť žiadosti na od kanalizovanie daných oblasti príslušnej vodárenskej spoločnosti .
    Pokiaľ sa dobré pamätám ste starostom už dosť dlho tak ste mali dosť času .
    Môj názor je ten že ste konali pod zištným úmyslom .
    S pozdravom , Monika

 • Dobrý deň Monika.
  Ak máte záujem si získať informácie aj od nášho obecného úradu, nech sa páči, kontaktujte našich pracovníkov. Ak Vám však bude postačovať informácia odo mňa, tak vedzte, že obec zaobstarala projektové dokumentácie, ktoré riešia všetky lokality nevybavené kanalizáciou a vodovodom – nad rámec zrealizovaného projektu vodárenskou spoločnosťou (takže hneď prvá veta v predchádzajúcom príspevku je nepravda).
  Prístup k informáciám máte, stačí ho pre potvrdenie si svojich domnienok využiť, potom predídeme nesprávnym formuláciám v našej komunikácií. Tým, že hneď prvá veta vo Vašom príspevku nie je pravdivá sa ostatné stávajú bezpredmetné, lebo sú to subjektívne názory nezakladajúce sa na dostatočnom zistení objektívnej skutočnosti.
  Krásny deň Vám prajem.

  • Pán starosta prečo klamete , Vy sám dobre viete ako to bolo a teraz rozprávate úplne niečo iné.
   Ešte by ma zaujímalo prečo v pracovnom čase si robíte vysokú školu. Chodíte síce externe ale výučba prebieha v piatok a v sobotu. Rada by som počula vysvetlenie ako si môžete dovoliť v piatok opustiť zamestnanie a to nehovorím o návštevách školy v iných pracovných dňoch.Tie chýbajúce piatky ste mohli využiť na zveľaďovanie našej obce a určite by boli tie chýbajúce prípojky na kanalizáciu ale vy nemáte čas lebo chodíte do školy za naše peniaze.
   Možno Vás štve že sa do Vás navážam ale žiaľ je to realita ja si nemôžem dovoliť odísť z práce len tak a Vy áno ? Ja musím pracovať na 100 % a Vaše výsledky nevidíme , Vy sa snažíte iba keď pôjdu voľby je to žiaľ smutné .Kde máme tu spravodlivosť ? Nech si každý odpovie sám za seba.
   S pozdravom , Monika

 • Monika, prečo skáčeme z témy do témy. Ešte sme nedokončili jednu a začínate niečo úplne iné a „od veci“. Asi došli argumenty, ktoré by podporili Vaše domnienky nezakladajúce sa na pravde…
  Takúto komunikáciu nepovažujem za prospešnú pre obec a naozaj si viem predstaviť stráviť svoj pracovný čas aj kvalitnejšie – tak aby som zabezpečoval zveľaďovanie obce.
  Končím však konštatovaním, že nemáte vôbec poňatia, ako a kedy študujem. Moje externé štúdium si nevyžaduje osobnú návštevu školy (ani v piatky ani v soboty…). Externé online štúdium je založené na inom princípe ako víkendové. Ale máte pravdu, že môj pracovný čas (ten mám denne 24 hodinový) využívam aj na moje vzdelávanie a osobnostný rast. To mi mimochodom ukladá aj zákon, keďže starosta si má prehlbovať svoje vedomosti. Ja to robím rôznymi spôsobmi a jedným z nich je aj štúdium na VŠM v Trenčíne.
  Ešte som tiež nepostrehol, že by ste mi dali na moje štúdium nejaké peniaze a ani obec mi ich nikdy nedala, takže skúste najskôr pred nejakým tvrdením nájsť aspoň nejaký fakt, o ktorý by ste sa mohli oprieť a až potom niečo napíšte. Inak ide len o výplody a výmysly, ktorými ma veľmi pobavíte a nič viac.
  Moja práca pre obec je oceňovaná tými, ktorí ju oceniť vedia. Pre ostatných môžem byť nechcený, nepohodlný a nepochopený. Ja som sa s tým už dávno zmieril a beriem to ako súčasť môjho života.
  Želám Vám krásny deň.

  • Pán starosta ja som nepovedala že Vám platím školu – to ste si domysleli sám . Ja som povedala že za naše peniaze študujete – Vy ako štátny zamestnanec ste platený z daní ktoré štát vyberie od občanov to znamená že od daňových poplatníkov . My nehovorte že počas pracovnej doby sa nevenujete škole a hlavne pri online štúdium kde ste časovo obmedzený .
   Môj zámer bol poukázať na to že keby ste sa venovali svojej práci tak ako máte tak by možno bola aj prípojka na kanalizáciu.
   Mrzí ma ako sa staviate k môjmu komentáru . Mám dojem že som trafila klinec po hlavičke.
   Nemám čo dodať ,
   S pozdravom , Monika

 • Monika, toto ma naozaj riadne rozosmialo, citujem: „Vy ako štátny zamestnanec…“ Fakt si nedáte ani tú námahu, aby ste písali overené fakty namiesto neprávd…? Starosta nie je štátny zamestnanec – tými sú napr. zamestnanci okresných úradov, policajti, zamestnanci vojska, justície a pod.
  Ako som písal, moja pracovná doba nie sú úradné hodiny obecného úradu, ale 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Počas mojej pracovnej doby logicky čas rozdeľujem na prácu, rodinu, štúdium a iné aktivity. Som obyčajný človek so svojimi potrebami, tak ako každý – asi aj Vy počas celého dňa pracujete (dúfam, že zamestnávateľ Vám umožňuje vzdelávanie a osobnostný rast), spíte, jete, píšete príspevky do diskusie… Ja sa ešte popri tom aj za svoje peniaze vzdelávam a mám možnosť získané poznatky uplatniť aj vo svojej práci v prospech všetkých obyvateľov obce.
  Takže zrekapitulujem doterajšie fakty tejto diskusie:
  1. Projekty na kanalizáciu sú spracované aj na lokality, ktoré neboli v pôvodnom projekte vodárenskej spoločnosti (vrátane Zliechovskej ulice).
  2. Realizáciu týchto aktivít môže obec zabezpečiť postupne z rôznych zdrojov (vlastné, nenávratné, cudzie,…).
  3. Ako starosta študujem a vzdelávam sa v oblasti, ktorá sa priamo týka mojej pozície. Získané vedomosti sa snažím využiť pri riadení obce.
  4. Moja čistá hodinová mzda v prepočte na čas, ktorý som k dispozícii obyvateľom tejto obce je 1,80 EUR.
  5. Mám svoju prácu rád a to, že ju môžem vykonávať tretie volebné obdobie je dôkaz o tom, že ju robím dostatočne kvalitne (aj keď si niekto subjektívne myslí, že nie – rozhoduje väčšina).
  6. Nie som štátny zamestnanec a moja výplata (tak ako aj odmeny poslancov obecného zastupiteľstva a platy zamestnancov OcÚ) je financovaná zo zdrojov obce – poberám podľa zákonom určenej tabuľky minimálny plat starostu pre obec veľkosti 1001 – 3000 obyvateľov.
  7. Priebežne sú plnené všetky uznesenia obecného zastupiteľstva, ktoré obecný úrad a starosta ako výkonné orgány obce dostali za úlohu, preto stále nechápem, aký problém máte s mojou výkonnosťou. Možno sa dostávame k príčine Vašej nespokojnosti. Spýtajme sa obaja: robia tí najdôležitejší volení predstavitelia v obci = poslanci, ktorí rozhodujú o „základných otázkach fungovania obce“ maximum pre Vašu spokojnosť? Ak je odpoveď nie, je mi to ľúto. Preto prosím napíšte, čo Vám chýba, čo obec nerobí dobre, čo navrhujte, aby sa zmenilo,… Rád budem Vaše uskutočniteľné požiadavky tlmočiť a obhajovať ako volený zástupca na pôde zasadnutí obecného zastupiteľstva.
  Krásny deň a lepšiu budúcnosť Košece prajem.

  • Pán starosta asi sme sa nepochopili , ja som Vás nechcela takto rozčúliť ani obviniť .
   Ja som chcela len podrobnejšie vysvetlenie prečo niesu všade kanalizačné prípojky a ako vidím Vy ste z toho urobili “ hon na čarodejnicu „.
   Ospravedlňujem sa ak som Vás niečim urazila ale do budúcna už to budem asi ináč riešiť.
   S pozdravom , Monika

 • Pán starosta po prečítaní týchto blokov so ostal z Vás sklamaný ako ste verejne ponížil pani Moniku ktorá je síce trochu prostoreká ale svojím spôsobom má pravdu . Vy tvrdíte že citujem : nie som štátny zamestnanec a moja výplata (tak ako aj odmeny poslancov obecného zastupiteľstva a platy zamestnancov OcÚ) je financovaná zo zdrojov obce – Vy ste asi zabudli že tvoria zdroje obce s časti predsa aj tie dane o ktorých písala pani Monika. Vaša vysoká škola si myslím že nikoho nezaujíma. Pán starosta ruku do ohňa – mzda 1,80 na hodinu ? Vyhlásim Vám verejnú zbierku na Vašu mzdu . Nepoznám človeka na svete ktorý dokáže žiť 24 hodín denne bez spania jedla či odpočinku – to ste asi trochu prehnal . Je toho viac čo by som Vám vytkol ale mám obavy že si aj zo mňa začnete robiť verejný posmech . Želám Vám úspešne skončenie školy s ktorou sa tu chválite .
  Prajem pekný a ničím nerušený deň. Peter

 • Peter a Monika (vlastne by som mohol napísať MonikaPeter. Keď píšete do verejných diskusií, vedzte, že by ste si mali dať záležať na detailoch.
  1. Vynechávanie medzery pred čiarkou a bodkou je znak pisateľa, ktorého sa nezbaví, aj keď ako chce, aby si niekto myslel, že príspevok píšu dvaja rozdielni ľudia.
  2. Napísal by som k tomu ešte viac, ale naozaj nemusím, pretože písať si s človekom, ktorý sa kvôli obhajobe svojich neprávd musí vydávať za iného (dokonca nemá problém zmeniť si v diskusii pohlavie…), dokáže len ten, kto sa za svoje názory hanbí. Buď odkryjete svoju identitu a budeme sa tu baviť vecne, alebo z môjho pohľadu takáto diskusia nemá žiadnu hodnotu a nebudem sa do nej zapájať. Myslím, že všetci čitatelia diskusie si urobili názor o Monike sami a urobia si svoj vlastný názor aj o Petrovi. Moje odpovede boli, sú a budú vždy mať len jednu snahu – uviesť veci na správnu a pravdivú mieru.
  Želám všetkým pekný deň a víkend.

Váš komentár