Sobotné milé prekvapenie pre DHZ Košeca

7. septembra 2015 09:240 komentárovZobrazené: 297 x
DHZ Košeca

V sobotu 5. 9. 2015 krátko po 15.00 hodine sa centrum obce obrazne odelo do bielo-červenej farby. Dôvod bol prozaický – Dobrovoľnému hasičskému zboru v Košeci doviezol minister vnútra SR JUDr. Robert Kaliňák zrepasované hasičské vozidlo značky TATRA 815. Do poslednej chvíle bolo pre nás prekvapením, či sa technika nášho zboru rozrastie o TATRU alebo menšie IVECO. Pôvodné neoverené informácie, že to bude IVECO sa ukázali ako nesprávne. Nakoniec sa podľa slov generálneho sekretára DPO SR p. Horvátha a riaditeľa Krajského Hasičského a záchranného zboru v TN p. Šenitka kompetentní rozhodli, že Košeca si svojou polohou a faktami o mimoriadnych udalostiach z posledných rokov „zaslúži“ veľkú TATRU.
Obec v zastúpení starostom obce Bc. Radomírom Brtáňom poslala priamo Ministerstvu vnútra SR a pánovi ministrovi v roku 2014 a tiež v roku 2015 dva listy, ktorými sme požiadali o pridelenie novej techniky pre náš Dobrovoľný hasičský zbor Košeca. (oba listy nájdete v prílohách k článku)
Medzitým svoju požiadavku na novú techniku niekoľkokrát smerovali na kompetentné miesta aj naši dobrovoľní hasiči.
Sme naozaj veľmi šťastní, že naše požiadavky nezostali len na papieri, ale že sa prvý septembrový víkend stali realitou. Onedlho pribudne k dovezenej TATRE aj nový protipovodňový vozík, čo prispeje k lepšiemu a rýchlejšiemu zvládnutiu prípadných mimoriadnych situácií.
Boli by sme samozrejme najradšej, aby sa mimoriadne situácie Košeci vyhýbali, no keď už sa nepredvídateľne vyskytnú, s novou a modernou technikou sa s nimi naši hasiči dokážu vysporiadať lepšie.
Ďakujeme aj vzácnym hosťom, ktorí boli prítomní na odovzdávaní nového vozidla. Boli nimi p. Jaroslav Baška – poslanec NR SR a predseda TSK, p. Rastislav Čepák – poslanec NR SR a starosta susednej obce Košecké Podhradie, delegáti Okresného výboru DPO v Ilave vedenej p. Antonom Toráňom a ďalší.

Fotogaléria – zdroj Milan Dermek Photography: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1098196186860273.1073741909.571586716187892&type=3&pnref=story

Značky:

Váš komentár