Výsledky prezidentských volieb v Košeci – I. kolo

17. marca 2014 15:0710 komentárovZobrazené: 624 x
Výsledky prezidentských volieb v Košeci – I. kolo

Výsledky I. kola volieb prezidenta Slovenskej republiky v Košeci

Značky:

10 komentárov

 • Pán starosta , čítala som na našej stránke že obec Košeca prispeje Stredisku Evanjelickej diakone v Košeci 6 000 Eur a Futbalovému klubu Košeca 10 700 Eur. To sa má obec Košeca tak dobre že rozdáva peniaze len do lufta ? To preto ste predali kultúrny dom aby ste teraz mohli rozhadzovať peniaze ? Že Vám nieje hanba. Čo nám predáte nabudúce ?????

  • Dobrý deň Monika.
   Necítim žiadnu hanbu v súvislosti s tým, že každoročne poskytuje obec príspevky na existenciu rôznym združeniam pôsobiacim na našom území.
   Otázka, ktorú ste začali riešiť však má zložitejšie pozadie, ktoré je potrebné spomenúť. Dotácie poskytované z rozpočtu obce neschvaľuje starosta obce. Rovnako starosta obce nerozhoduje o predaji majetku obce. Preto mi neprináleží zodpovedať na otázku, čo predá obec nabudúce.
   Prajem pekný deň.
   Radomír Brtáň – starosta obce Košeca

 • Vidim, ze niektori ludia sa o dianie v obci zaujimaju len od klavesnice svoj pocitaca a z klebiet v „priore“. Monika, najskor si nastuduj zakon, taky vseobecny nastrel mozes najst aj tu: http://referaty.atlas.sk/odborne-humanitne/pravo/15814/?page=0. Ked si to precitas, potom skus zapojit do prevadzky to, co vacsina ludi nosi v tej dutine umiestnenje na krku, teda mozog ;). A hlavne, nesed na riti a chodievaj na obecne zastupitelstvo, je verejne 🙂

  • Dobrý deň Akinom.
   Uvedený odkaz v zásade vysvetľuje právomoci a kompetencie starostu. Ďakujem za pomoc pri uvádzaní vecí na správnu mieru.
   Zákon 369/1990 Zb. o obecnom zriadení prešiel niekoľkými novelami a niektoré tvrdenia z referátu na atlase už neplatia. Preto ak má niekto záujem zistiť presné znenie zákona, ktorý je alfou a omegou práce v samospráve, môže si ho prečítať napr. na tomto odkaze: http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-obecnom-zriadeni/
   S pozdravom
   Radomír Brtáň – starosta obce Košeca

   • Starosta dakujem, ale ak som to dobre pochopil, tak sistacne pravo zostalo bez zmeny a podstata je, ze ak sa OZ na niecom uznesie, tak moc na vyber nemas :), teda podla toho co je v § 13 uvedeneho zakona. Oprav ma ak sa mylim.

   • Dobrý deň Akinom.
    Ak o pôvodnom uznesení rozhodnú poslanci jednoznačne, tak snaha o pozastavenie uznesenia napr. z dôvodu zjavnej nevýhodnosti môže byť už na nasledujúcom zasadnutí zrušená opätovným potvrdením pozastaveného uznesenia. V konečnom dôsledku to znamená, že pokiaľ uznesenie nie je v rozpore so zákonom, tak zjavná nevýhodnosť sa len veľmi ťažko dokazuje a právo starostu na pozastavenie výkonu prijatého uznesenia (aj keď s ním možno starosta nesúhlasí v plnom rozsahu), je z jeho pozície prakticky nevyužiteľné. Je to škoda, pretože poslanci napríklad schvália rozpočet, ktorý nezahŕňa žiadne investičné aktivity a starosta to jednoducho musí akceptovať (čo je vlastne čiastočne náš súčasný prípad). Preto považujem za dôležité, aby tieto základné pravidlá fungovania samosprávy ovládal každý, kto chce niečo kritizovať. Starosta je totiž často obyvateľmi považovaný za zodpovedného, pričom ťarchu zodpovednosti za rozhodnutia v skutočnosti nesie poslanecký zbor.
    S pozdravom
    Radomír Brtáň – starosta obce Košeca

 • Viete p. Akino – keby my to môj zdravotný stav dovoľoval tak by som sa z radosťou zúčastnila na obecnom zastupiteľstve a s radosťou by som sa zapojila do života obce. Vaše klebety z „priora “ by som si rada vypočula – len žiaľ ja som odkázaná len na ten počítač.
  Len som znechutená tým akou výškou financií dotujete Vami vybraté združenia .

 • Monika, to mi je skutocne luto, ale to ta neospravedlnuje, pretoze je tu vela moznosti, ako sa dostat k relevantnym informaciam. Si predstav ze existuje napr. telefon, mail, skype, stara dobra posta a dokonca hen v pravo dole je take male okienko, kde vraj mozes napisat svoju otazku a niekto z Ocu ti na nu odpovie. No a k tym klebetam, by sa clovek cudoval, ake konspiracne teorie dokazu ludia prezentovat ako pravdy :). P.S.: Vazne si precitaj ten dokument, ktory som poslal v predoslom prispevku.

 • Dobry den starosta.
  Kanalizácia. : Kto navrhol trasovanie kanalizácie cez našu obec?
  Kde sú plány trasovania. Sú k nahladnutiu?
  Prečo zároven s kanalizáciou netahajú aj vodu. Bude druhá rozkopávka.
  Dakujem.

  • Dobrý večer, alebo lepšie povedané peknú neskorú noc. 🙂
   Projekt kanalizácie bol vyhotovený cca v rokoch 2004-2006. Kto navrhoval trasovanie naozaj neviem. Podľa môjho názoru projektanti spoločne s investorom (Považskou vodárenskou spoločnosťou a.s.) za účasti ďalších dotknutých strán.
   Plány máme k dispozícii, ak budete chcieť konkrétne niektorú ulicu, napíšte mi prosím e-mail, pošlem Vám to. Alebo sa zastavte za mnou na úrade, ukážem Vám to na počítači. Realizačný projekt mám k dispozícii len v špeciálnom formáte, ktorý má koncovku .dwg. Prípadne Vás nakontaktujem priamo na zástupcu investora a stavebných dozorov. Oni majú aj aktuálny tlačený formát. Pôvodné projekty máme aj v tlačenej podobe na obecnom úrade, no realizačný projekt sa na niektorých úsekoch líši oproti tomu pôvodnému pre vydanie stavebného povolenia.
   Neviem, ktorú časť obce máte na mysli, že neťahajú zároveň vodu s kanalizáciou. Na niektorých uliciach už vodovod existuje, takže sa bude budovať len kanalizácia. Tam, kde vodovod nie je postavený, bude sa realizovať výstavba aj vodovodu aj kanalizácie. Od technologických možností bude závisieť, či to bude v jednej rozšírenej ryhe, alebo v dvoch samostatných.
   S pozdravom
   Radomír Brtáň – starosta obce Košeca

Váš komentár