Výsledok pracovného stretnutia s občanmi – ulica Železničná

29. júna 2016 08:322 komentáreZobrazené: 398 x
Výsledok pracovného stretnutia s občanmi – ulica Železničná

V pondelok 27. 6. 2016 sa uskutočnilo ďalšie zo stretnutí s občanmi, ktoré malo tentokrát na programe prerokovanie navrhovanej štúdie miestnej komunikácie na ulici Železničnej.
Projektanti štúdie predstavili návrh riešenia výstavby novej miestnej komunikácie s chodníkom od Hlavnej ulice v smere na železničnú stanicu. Vysvetlili určité priestorové obmedzenia najmä v časti, kde sa Podhradský potok stáča vľavo od miestnej komunikácie a venovali sa aj dažďovej kanalizácii na odvedenie povrchových vôd z cesty na miestach, ktoré teraz trápi tento problém. S občanmi následne viedli rozhovory o individuálnych riešeniach niektorých častí ulice.

Ďakujeme všetkým zúčastneným za ich pripomienky a pre tých, ktorí by chceli pripomienky k následnej príprave projektových dokumentácií pre vydanie stavebného povolenia ešte doručiť sprístupňujeme v elektronickej forme všetky podklady. Návrhy môžete doručiť elektronickou formou na adresu podatelna(zavináč)koseca.sk do 8. 7. 2016.

Značky:

2 komentáre

  • A predpokladany zaciatok realizacie je odhadovany na?

  • Dobrý deň. Je veľmi predčasné hovoriť o nejakých termínoch, keď nemáme zatiaľ v rozpočte na tieto investície zatiaľ schválené zdroje.
    Jediné, čo s istotou vieme je, že nezačneme skôr, ako dokončí SSE-Distribúcia a.s. svoju investíciu na zahustení siete Železničnej ulice, keďže sa tam budú z ich strany realizovať ešte výkopové práce. Tie by mali byť hotové možno v septembri-októbri 2016. Medzitým my môžeme chystať všetko potrebné v nasledovnom poradí: schválenie uznesenia o investičnej akcii v OZ, schválenie sumy v rozpočte obce na prípravu projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie, zadanie zákazky projekčnej kancelárii po uskutočnení výberu dodávateľa PD, podanie žiadosti o vydanie stavebného povolenia, schválenie sumy v rozpočte obce na realizáciu diela, výber dodávateľa na zhotovenie diela, …
    Ďakujeme.

Váš komentár