Zberný dvor

27. novembra 2010 20:104 komentáreZobrazené: 165 x
Odpad

V Košeci sa v blízkej dobe vybuduje zberný dvor s celkovými nákladmi viac ako 500.000,- EUR. S veľkou radosťou Vám všetkým oznamujeme, že v piatok tento týždeň prišiel z riadiaceho orgánu pre OPŽP list, v ktorom nás informovali o nasledovnom: hodnotiaca komisia odporučila náš projekt s názvom „Zberný dvor obce Košeca“ na pridelenie nenávratného finančného príspevku. Doložíme poštou ešte zopár drobností /potvrdení z poisťovní, daňového úradu, atď…/ a o pár dní nám príde rozhodnutie o pridelení finančných prostriedkov na vybudovanie zberného dvora v zadnej časti nášho športového areálu. Súčasťou projektu je jednak stavebná časť, ale aj potrebné strojové vybavenie. O pár dní Vás budeme informovať bližšie.

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí na príprave tohto projektu spolupracovali. Hovorí sa: do tretice všetko dobré… A nám sa to podarilo na tretí pokus.

Značky:

4 komentáre

 • gratulujem, takto sa to robi!!! 🙂

 • pripájam sa ku gratulácii a súhlasím s Nataliou, takto sa to robí!!!

 • Dobrý deň
  Najskôr veľká gratulácia Vám pán starosta a samozrejme i staronovým a najmä novým členom zastupiteľstva.
  A teraz : zberný dvor. Čítam, 500 tisíc, k tomu samozrajme spoluúčasť obce. Vychádza mi to na celkom slušný peniaz. Je to nemalá investícia a dalo určite veľmi veľa práce ju zabezpečiť.ˇNedá sa inak, len poďakovať. Čo ma však trápi, je umiestnenie tejto stavby. Ešte stále platí, že táto stavba sa zrealizuje v športovom areáli? Je , myslím si , na škodu veci, že sa nenašlo iné riešenie. Takáto, na pomery našej obce, megastavba by mala slúžiť Vám ku cti a nám i občanom budúcim na úžitok. Neviem, či ste dostatočne zvážili okolnosť, že správca tejto ustanovizne ( rozumej – štadióna) nemusí byť vždy len človek aký ju spravuje teraz. Čo keď bude trocha menej ostražitý, trocha menej zanietený, menej ochotný, menej zodpovedný? A nedajbože, keď aj správca zberného dvora bude trochu ľahostajný, eventuálne príjem bude prevyšovať výdaj (odvoz). Zvážili ste aj takúto možnosť? Čo myslíte, ktorá ustanovizeň, bude silnejšia?
  Želám Vám šťastnú ruku pri riešení tejto i ďalších, určite nie ľahkých, úloh, ktoré ste sa podujal riešiť v našom mene. Nech raz, keď dejiny budú hodnotiť Vašu činnosť, povedia: „Boli to dobré rozhodnutia“.
  Pekný deň a slnko v duši

 • Dobry den. Dakujeme za prispevok. O teme zberneho dvora sme uz pisali, aj o jeho umiestneni. Zial, ina alternativa pri priprave a podani tejto ziadosti nebola, pretoze sme potrebovali pozemok, ktory bol vo vlastnictve obce a pokial mozno vystavbou neznehodnotime jeho okolie. Nasli sme miesto dostatocne „neviditelne“ a pri zachovani vsetkych potrebnych noriem aj vhodne. Samozrejme, buducnost moze ukazat rozne nepredvidane komplikacie. Sucastou tejto sumy /je uvedena uz aj so spoluucastou obce/ je aj zaobstaranie strojoveho parku a tiez kontajnerov, zberovych zvonov,… Tiez prajem pekny den.

Váš komentár