ŽSR opäť skrášlila priestory vlakového nástupišťa v Košeci

20. marca 2014 14:087 komentárovZobrazené: 602 x
ŽSR opäť skrášlila priestory vlakového nástupišťa v Košeci

Železnice Slovenskej republiky vyšli pred pár dňami v ústrety našim žiadostiam a pristúpili k zbúraniu nebezpečnej budovy starej zastávky.
Už sa viac nebudú pohľady cestujúcich upierať na ošarpanú a nevzhľadnú budovu. Chýba ešte dorobiť detaily, ale môžete si sami urobiť úsudok, či to bol správny krok.

ANKETA: Uvítali by ste v budúcnosti riešenie, že by oplotená časť pozemku na fotografii bola využitá napríklad na výstavbu detského ihriska? Prípadne napíšte svoj názor na iné možné využitie. Pozemok patrí ŽSR, no na základe Vašich reakcií by sme mohli vstúpiť do rokovaní s nimi. Ďakujeme.
zburanie zastavky ZSR

Značky:

7 komentárov

 • Bolo by super keby sa podarilo vybudovat to detske ihrisko,pre deti s tejto časti Košece,určite by toto riešenie potešilo aj ostatných rodičov

  • myslím že detske ihrisko by bolo najlepšie urobiť v parku pri zástavkách kde je aj miesto pre preliezky šmýkačku a hojdačky podklad by mohla byť drvenná kôra zo stromov,deti s tejto časti pri zš kde su bytovky nemaju žiadne detske ihrisko nakolko do školy a školky sa nesmie a myslím že by bolo oveľa lepšie využité ako dole na stanici je to velmi daleko a deti s bytoviek sa nemaju kde hrať….

 • Dobrý večer prajem.
  Ďakujem Zuzane aj Miriam za príspevky.
  Miriam, aj Váš nápad je skvelý. Dokonca sme už tento zámer dali aj na papier a pripravili v minulosti projekty.
  Môžete sa pozrieť v archíve našej stránky na odkaze: http://koseca.sk/2010/11/ako-bude-v-buducnosti-vyzerat-nase-centrum/
  Žiaľ, neboli sme úspešní pri podaní žiadosti o získanie nenávratného finančného príspevku z fondov EÚ a ďalšia podobná výzva pre TN kraj už nevyšla.
  Dovolím si však tvrdiť, že projekt určite nie je na vyhodenie. Jednotlivé stavebné objekty z neho sa dajú realizovať aj bez dotácií – z našich vlastných úspor. Po časoch významného šetrenia by to bolo úžasné, čo poviete?

  S pozdravom
  Radomír Brtáň – starosta obce Košeca

  • Keby to bolo hore pri zš zase by sme my dole pri stanici nič nemali a my sme na opačnom konci,ved škôlka býva odomknuta aj tam sa da chodiť hrať,ja si myslím že keď budú tie kamery tak aj tu dolu by to mohlo byť,vzľadom na to že je jedno aj na hornom konci košeci na prúdoch

 • Časť projektových dokumentácií na revitalizáciu centra obce vo väčšom (čitateľnom) rozlíšení nájdete aj na: http://koseca.sk/samosprava/projekty-obce/

 • Ja si myslím,že to detské ihrisko by bolo fajn,avšak na druhej strane je to dosť odľahlé miesto aj pre ostatných obyvateľov.Ide aj o to,že sa obávam,že by to tam moc dlho pekné nezostalo,keďže už aj zástavky na stanici sú porozbíjané a steny posriekané,takže určite aspoň nejaké kamery,alebo niečo podobné by sa tam v budúcnosti zišli,nech hneď nieje všetko nové a pekné zničené.

 • áno škôlka býva odomknutá ale niektorí psíčkari tam chodia venčiť psíkov a je tam zákaz chodiť ,a dalšia vec deti s bytoviek malé alebo vačšie nie pubertiaci sa možu akurát hrať pred bytovkou nemaju vlastný dvor oplotený a rodičia musia na tak male deti dávať viac pozor predsa len doma na dvore máš vačšiu istotu že to dieťa si nepristaví neznámy človek a neosloví a neunesie trebe rátať o malých školkarov aj školakov s bezpečnosťou a u takých detí to nieje samozrejmosťou dávať na seba pozor..

Váš komentár