Oznam o aktuálnych rozkopávkach

26. novembra 2014 16:3010 komentárovZobrazené: 276 x
Kanalizácia

Zhotoviteľ stavby kanalizácie a vodovodu oznamuje, že od štvrtka 27.11.2014 budú prebiehať výkopové práce na týchto uliciach: Sadová, Športovcov a V slatinách.

Značky:

10 komentárov

 • Dobry den, chcem sa prosim informovat, kto je zodpovedny za zasah do koryta Dolinskeho potoka, tesne pred skruzami?! Dakujem

 • Dobrý deň. Bol som sa dnes priamo na mieste pozrieť a kontaktoval som následne zhotoviteľa stavby kanalizácie, ktorý tento zásah pravdepodobne prostredníctvom subdodávateľa vykonal. Upozornil som ich na nevhodnosť vykonaného zásahu a požiadal o okamžité navrátenie koryta potoka do pôvodného stavu. Ďakujem za Váš podnet. S pozdravom
  Bc. Radomír Brtáň – starosta obce Košeca

 • Už som videl všeličo, ale to v akom stave je momentálne naša obec nie je porovnateľné s ničím .
  Mňa by zaujímalo, a možno aj ostatných občanov že z akých dôvodov sme nútení trpieť tento bezprecedentný BORDEL.

 • Dobrý večer Peter.
  Ja Vám sem môžem napísať len jediné. Volám, píšem, stretávam sa s kompetentnými, aby sa také veci v našej obci nediali a aby práce čo najmenej obťažovali obyvateľov. Realita je však veľmi ďaleko od mojich predstáv a evidentne aj od Vašich. Je to však len a len dôsledok stavu, ktorého sme boli svedkami v lete, kedy najlepšie mesiace zhotoviteľ nevyužil na realizáciu výkopov, ale trestuhodne premrhal. Že to nevadilo investorovi – Považskej vodárenskej spoločnosti a.s. sa veľmi čudujem, ale teraz sme to len my, ktorí musia trpieť hrozný stav ciest a vlastne celej obce. Máme len dve možnosti. Buď sa to teraz pokúsime celé zastaviť a ohrozíme tým termíny záväzné pre investora voči riadiacemu orgánu (a EÚ) – to by znamenalo sankcie a v konečnom dôsledku by sa to negatívne prejavilo na cene vody a stočného. Alebo to ešte 2-3 mesiace budeme ťažko znášať a na jar si vydýchneme, že to už je za nami. Budem rád, keď mi napíšete Váš názor na celú vec. Treba si ešte uvedomiť, že cesta I. triedy a cesta III. triedy (Zliechovská) nie je v našej správe a preto my nedokážeme ovplyvniť dianie na týchto úsekoch. Tiež nedokážeme zasiahnuť do spôsobu prác a technologických postupov, ktoré si musia usledovať ľudia stavebného dozoru. Celé je to hrozne komplikované, aby som to dokázal popísať do jedného príspevku. Na záver len musím napísať, že zdieľam Vašu nespokojnosť a som veľmi rozhorčený z prístupu zodpovedných strán, pretože denne vybavím niekoľko telefonátov i osobných návštev občanov, ktorí mi tlmočia ich nespokojnosť s priebehom výstavby, sťažnosti a rôzne podnety na riešenie. Všetkým rád pomôžem, ak je to len trošku možné. Neváhajte ma preto v konkrétnych situáciách zavolať. Ďakujem za pochopenie.
  Radomír Brtáň

 • Je mi to jasné. Sú mi jasné aj ďalšie veci …že peniaze plynú z EÚ / Eurofondy / a že pokiaľ by sa práce zastavili tak niekto kompetentný na vrchole reťazca by sa nenajedol a potom by bol zlý a zvýšil by nám ceny . Policajti sa chodia bezmocne pozerať na komunikácie ktoré vyzerajú ako keby ich rozryli divé svine. Krásna ukážka manipulácie mocných . Preháňať ovce v košiari ako ich napadne , veď sme barani..tak čo sa sťažujeme .
  Bol by som veľmi rád keby nám boli dopriate NORMÁLNE Vianočne sviatky , čiže ukončenie prác pred 24.12.2014 a začiatok až po Novom roku 2015. A ešte jedna poznámka…nesedíme na zadku , pracujeme a cez sviatky si chceme vybrať aj nejaké dovolenky . Pokiaľ by investor nechcel pochopiť čo sú to sviatky tak by som bol za oznámenie presného časového harmonogramu prác čo sa týka miesta – ULÍC.

 • Dá sa odpovedať na časový a miestny priebeh prác pri stavbe kanalizácie a vodovodu cca od 22.12.2014 – 5.1.2015?

 • Dobrý deň Peter. Podľa dostupných informácií by práce na výstavbe v tomto roku mali byť skončené ku dňu 19. 12. 2014 a znovu sa pracovníci vrátia do obce po Troch kráľoch v roku 2014. Pekný deň prajem. Radomír Brtáň

 • Samozrejme po Troch kráľoch v roku 2015. Chybička v texte predtým. 🙂

 • Ďakujem za odpoveď a pozitívnu správu

  • Zmizli čosi skôr , dúfam že som to nezakríkol no zostalo po nich blata a blata . Nešlo by aspoň umyť pár ciest keď zatiaľ neposýpame a neodhŕňame? Alebo čakáme na dážď ktorý tú špinu ešte znásobí ?

Váš komentár