Oznámenie o začatí asfaltovania ulíc po realizácii výkopov kanalizácie

8. júna 2015 11:5413 komentárovZobrazené: 413 x
Kanalizácia

Oznamujeme obyvateľom ulíc Pod Hôrkou, Školskej a Pri tehelni, že od utorka 9. 6. 2015 sa na uvedených uliciach postupne začnú vykonávať práce na oprave ciest a ich uvedenie do pôvodného stavu. Asfaltovanie nad ryhami hlavného kanalizačného zberača a kanalizačných prípojok bude zabezpečovať subdodávateľská firma zazmluvnená hlavným zhotoviteľom stavby kanalizácie.

Značky:

13 komentárov

 • Kedy sa začne asfaltovať hlavná cesta . To naozaj nikomu nevadí ten prach ?

 • Dobrý večer Peter. Prach už v našej obci vadí určite každému, kto prechádza po a popri cestách (či sú to miestne komunikácie, cesta I. triedy alebo cesta III. triedy). Vyzývame neustále zhotoviteľa stavby, aby dodržiaval podmienky rozkopávkových povolení, evidentne to však nezaberá dostatočne. Termín o začiatku asfaltovania hlavnej cesty nám zatiaľ oznámený nebol. O všetkom podstatnom sa snažíme informovať na našej stránke a v miestnom rozhlase. Verím, že ďalšie pozitívne správy o asfaltovaní prinesieme čoskoro. Ďakujem za pochopenie.
  Radomír Brtáň – starosta obce

 • Smiem sa opýtať,ktoré cesty budú asfaltované celé a ktoré budú mať asfalt len tam kde sa kopalo ? ďakujem

 • Dobrý deň Jakub.
  Zhotoviteľ je povinný uviesť komunikácie do pôvodného stavu. Ak sa preukáže, že sa niekde zničila cesta v celej šírke v dôsledku činností a prác pri výstavbe kanalizácie a vodovodu, nezostane zhotoviteľovi nič iné ako ju urobiť kompletne. Zatiaľ viem potvrdiť len toľko, že ulice: Pod Hôrkou, Pri tehelni (dlhá rovinka), časť Sadovej budú opravované najmä nad ryhou.
  Pekný víkend prajem.
  Radomír Brtáň – starosta obce

 • Dufam ze to nebude vyzerat tak zaasfaltovane ako v Ladcoch. Same jamy.

 • Jozef, ak myslíte hlavnú cestu v Ladcoch, tak to je len dočasná úprava. Finálna úprava by mala na ceste I. triedy znamenať vyfrézovanie celého povrchu jedného dotknutého jazdného pruhu a následné položenie nového asfaltového koberca. Pekný zvyšok nedele prajem.
  Radomír Brtáň – starosta obce

 • Chcem sa opýtať, ako sa bude robiť cesta v časti obce Nozdrovice ulica Za parkom. Písali ste „Ak sa preukáže, že sa niekde zničila cesta v celej šírke v dôsledku činností a prác pri výstavbe kanalizácie a vodovodu, nezostane zhotoviteľovi nič iné ako ju urobiť kompletne.“ Myslíme si, že na ulici zničili komplet celú cestu a nielen tam.

 • Dovolím si znova sa vrátiť k téme rozbombardovanej Košece .
  Som rodený Košečan a i keď práca ma “ hodila“ aj do čiech stále tu žijem a podnikám na slovensku a obec ako taká je mi nie ľahostajná .
  Precestoval som kus sveta , od Islandu a skoro celej Európy no s týmto čomu sa musíme “ podvoliť“ my som sa ešte nikde nestretol . Verím tomu, že starosta v rámci tlakov z vyšších miest nemá na výber ,no keď vidím dennodennú realitu , ktorá sa dotýka hlavne mojej matky ktorá býva na križovatke smerom na Zliechov tak mi je z toho všetkého špatne . Kameň veľký ako päsť jej rozbil obe okná a keď hľadala vinníka medzi 10-timi červenými náklaďákmi tak asi viete ako to dopadlo .
  Perlička bola následne , že i keď má poistku na domácnosť a stavbu u ALLIANZ-u tak jej škodová udalosť nebola uznaná z dôvodu že rozbitie skla nebolo spôsobené volným pádom predmetu .
  Rezumé: Utrpela škodu ktorú som jej zafincoval pre bordelárstvo ZHOTOVITEĽA stavby .

  Nechcem preplatiť peniaze , potrebujem odpoveď na otázku kedy bude mať moja matka pokoj , ktorý si zaslúži .
  Nevidím dôvod pre ktorý by sa hlavná cesta nemohla zaasfaltovať . Výkopy tam nesadajú ako na iných uliciach kde si musíme zháňať materiál na zásyp .
  To že páni policajti konštatujú neuspokojivý stav je pekné ale len ALIBISTICKÉ.

 • Asi našim voleným zástupcom nezáleží na ich voličoch . Skúste sa pán starosta zastaviť v dome č.p. 399 na Zliechovskej ceste a povedať mojej matke kedy bude zaasfaltovaný ten kúsok cesty ktorý jej a aj ostatným susedom znepríjemňuje život , znehodnodcuje kvalitu bývania a aj kvalitu nehnuteľnosti v ktorej býva.
  Poprípade pošlite nejakého člena komisie alebo poslanca nech v tomto týždni zistí či sa takto dá normálne žiť.

  • Dobrý deň Peter. Verte, že voleným zástupcom záleží na ich voličoch. Mieru záujmu ostatných žiaľ neviem špecifikovať presne, ale za seba napíšem, že zhotoviteľa „bombardujeme“ požiadavkami o nápravu stavu nielen na Zliechovskej ale i Hlavnej ulici a všetkých dotknutých miestnych komunikáciách. Máme prisľúbené kropenie ciest kvôli prašnosti, žiadame zametanie, … Na hlavnej ceste je potrebné urobiť ešte riadené podtláčanie prípojok. Chápem všetky Vaše výčitky a sťažnosti, preto som nedávno poslal zástupcovi zhotoviteľa e-mail s nasledovným textom:
   „Dobrý deň.
   Po zhliadnutí predpovede počasia na nasledujúcich 10 dní, kedy má byť veľmi teplo a najmä sucho, Vás chcem požiadať o zabezpečenie priebežného kropenia cestných komunikácií v našej obci, ktoré boli rozkopané v súvislosti s výstavbou vodovodu a kanalizácie. Prašnosť na týchto komunikáciách presahuje únosnú mieru a bez dostatočného zavlažovania bude prach obťažovať okoloidúcich chodcov, cyklistov, no najmä majiteľov rodinných domov susediacich priamo s cestou.
   Verím, že si svoju povinnosť ako hlavný zhotoviteľ stavby splníte a umožníte tak zachovať ústavné právo občanom na priaznivé životné prostredie.“

   Ďakujeme za pochopenie.

   S pozdravom

   Bc. Radomír Brtáň
   starosta obce Košeca

 • Zdravim prosim Vas budu sa asvaltovat aj vodovodne pripojky alebo.tie ostanu rozbite? Dakujem

Váš komentár